Informacje o serwisie

Na pewno każdy z nas posiadał kiedyś rower. Dla większości osób urodzonych przed rokiem 1990 takim rowerem był "Reksio". Na nim to uczyliśmy się jeździć, najpierw ubezpieczani przez dwa dodatkowe koła, a później już wolni od ograniczeń innych niż siła dziecięcych mięśni. Jednak z biegiem lat, mały "Reksio" zaczynał zostawać w tyle i wielu z nas przesiadało się na lepsze i większe krążowniki okolicznych ulic.

Peleton zasilany prezentami komunijnymi lub hojnością rodziców, wujków, babć i dziadków powoli poważniał. Wigry, Jubilat, odkurzona Ukraina, Jaguar czy Wagant, z takimi rowerami nie było już żartów . Powoli zainteresowania zawodników zaczęły obejmować również aspekty techniczne posiadanych konstrukcji. Coraz rzadziej tata łatał przedziurawione koła, a część pasjonatów spędzała coraz więcej czasu w garażu niż na trasach.

Dziś wybór rowerów jest praktycznie nieograniczony, często nawet trudno podjąć decyzję jaki kupić. Z każdym rokiem przybywa rowerzystów, niektórzy traktują to hobby bardzo poważnie inwestując w nie bajońskie sumy, inni od czasu do czasu wybierają się na przejażdżki, a jeszcze inni używają rowerów do pracy. Każda z tych osób, prędzej czy później stanie przed potrzebą wymiany klocków hamulcowych, łańcucha, dętki lub regulacji przerzutek. Oczywiście można, a nawet warto w niektórych przypadkach skorzystać z usług profesjonalisty, ale wiele napraw można wykonać samemu.

Z tego powodu stworzyliśmy serwis naprawrower.pl - miejsce, gdzie znajdziecie praktyczne porady, które pozwolą Wam utrzymać rower w dobrym stanie i długo cieszyć się z jego użytkowania. Sami się przekonacie, że to wcale nie takie trudne!

Znajdziecie tu praktyczne poradniki, w których postaramy się dokładnie i przystępnie opisywać krok po kroku jak dokonać poszczególnych napraw, a każdy punkt zostanie przedstawiony na zdjęciach.

Jednak aby nie było zbyt nudno czeka na Was codzienna porcja aktualności i plotek ze świata rowerów.

Możecie również publikować własne materiały, artykuły, poradniki a nawet zdjęcia rowerów na jakich jeździcie.

Naprawrower.pl to serwis o rowerach dla miłośników rowerów, dlatego dołączcie do nas już dziś i podzielcie się własną wiedzą z innymi!