Giro d'Italia etap 6: Orvieto - Fiuggi dodany: 13-05-2011, czytany: 5260, ocena:

Francisco Ventoso z Movistar Team wygrał po finiszu z peletonu szósty etap wyścigu Giro d’Italia prowadzący z Orvietto do Fiuggi Terme o długości 216 km. Hiszpan wyprzedził minimalnie Alessandro Petacchiego z grupy Lampre - ISD. Prowadzenie w całym cyklu utrzymał Pieter Weening z zespołu Rabobank. Drugi w klasyfikacji generalnej Konstantin Sivtsov traci do Weening’a 0.02s.


Giro d'Italia etap 6.

Pierwsza ucieczka miała miejsce już 50 kilometrów po starcie. Od peletonu oderwała się pięcioosobowa grupka - Kristof van der Valle (Quick Step), Jaroslav Popovych (Radioshack), Frederik Veuchelen (Vacansoleil-DCM), Sacha Modolo (Colnago-CSF) i Jussi Veikkanen (Omega Pharma - Lotto). Przewaga uciekinierów szybko rosła i w pewnym momencie osiągnęła aż 6 minut. Modolo i Veikkanen nie wytrzymali jednak tempa, które nadała reszta ucieczki i po kilkudziesięciu km zostali wciągnięci do peletonu.

Na kolejnych fragmentach trasy peleton tradycyjnie zmniejszał straty. Na 20 km przed metą
przewaga prowadzącej trójki wynosiła 1.32 min., a po kolejnych 10 km - 46 s. Właśnie wtedy na samotną ucieczkę zdecydował się Van der Valle, który błyskawicznie zyskał kilkadziesiąt sekund, ale na 2 km przed finiszem peleton zdołał go dogonić.

Na mecie z peletonu oderwali się Francisco Ventoso i Alessandro Petacchi, którzy między sobą stoczyli bój o zwycięstwo. Petacchi wydawał się być zdecydowanie na czele kiedy to nieoczekiwanie odpuścił walkę, co wykorzystał Ventoso pierwszy przekraczając linię mety.

Już jutro etap prowadzący z Maddaloni do Montevergine di Mercogliano, (100km) z którego także zdamy relacje na naszym portalu.

Napisz komentarz:

Musisz się zalogować, aby móc pisać komentarze. Przejdź do logowania.