Powerade Suzuki MTB Marathon - Złoty Stok dodany: 01-05-2011, czytany: 2952, ocena:

W sobotę 30.04 odbyła się już trzecia z kolei edycja Powerade Suzuki MTB Marathon, a zarazem pierwsza górska impreza tego cyklu. Tym razem kolarskie zmagania można było oglądać w Złotym Stoku. Na starcie stanęło 905 zawodników z całej Polski. Trasa wyścigu typowo techniczna, wymagała dobrego przygotowania kondycyjnego od zawodników. Najwyższy punkt usytuowany został na Górze Borówkowej (900m n.p.m.).

Na dystansie Mini, na którym rywalizowało 146 zawodników zwyciężył Bartosz Kołodziejczyk (Corratec Team) z czasem 00:53:20. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Frankowicz a trzecie miejsce zajął Konrad Ogielski (KTM RACING TEAM Złoty Stok).

Zobacz pełne wyniki na dystansie Mini.

Na starcie dystansu Mega pojawiło się 554 kolarzy. Najszybszy na trasie liczącej 39.69km był Bartłomiej Wawak (JBG2 Professional MTB Team) z czasem 01:56:25.692. Drugie miejsce zajął Łukasz Pihulak (Boplight Aminostar Team Świdnica), a ostatnie miejsce na podium należało do Sławomira Pitucha (Corratec Team).

Zobacz pełne wyniki na dystansie Mega.

Rywalizacja na dystansie Giga rozgrywała się na trasie o długości 79.13km. Na starcie pojawiła się czołówka polskiego MTB łącznie z Markiem Galińskim i Adrianem Brzózką, którzy wrócilii z niedawno rozgrywanych zawodów pucharu świata w RPA.

Jako pierwszy linie mety przekroczył Bogdan Czarnota (KROSS RACING TEAM). Drugi był Adrian Brzózka (JBG2 Professional MTB Team), a trzeci zameldował się dobrze znany "Diabeł" Marek Galiński. Zacięta walka o miejsca na podium toczyła się do samego finiszu. Zawodnicy przekraczali jego linię w sekundowych odstępach, dostarczając kibicom wyjątkowych emocji.