Waldmeister - rower dla zamożnego ekologa dodany: 16-01-2011, czytany: 5519, ocena:

waldmeister - rower z drewnaW sieci natrafić można na informacje o rowerach, których ramy zbudowane są z różnych materiałów, nie tylko stali, karbonu czy tytanu, ale także i drewna.

Niemiecka firma Waldmeister wytwarza rowery, których rama zbudowana jest z buczyny. Producent argumentuje wybór tego gatunku drewna jego twardością i gęstością.

Już sam projekt ramy jest zaskakujący. Nie posiada ona tradycyjnego trójkąta, brak w niej rury podsiodłowej, w którą wpuszczana jest sztyca. Również główka ramy i mufa suportu nie przypominają tych jakie spotykamy w tradycyjnych konstrukcjach. Całość składa się z około stu cienkich warst drewna sklejonych ze sobą. Mufa i główka oraz miejsce mocowania sztycy zostały wzmocnione dodatkowymi warstwami. Na koniec całość pokryta została trzema warstwami lakieru, co ma zapewnić odpowiednią i trwałą ochronę.

Kształt ramy nie jest przypadkowy, jak zapewniają projektanci został on dokładnie wyliczony aby optymalnie wykorzystać naturalne właściwości drewna i jednocześnie zapewnić maksymalną wytrzymałość i komfort użytkowania.

Osprzęt w jaki rower został wyposażony jest również najwyższej jakości. Posiada karbonowe koła, widelec i sztycę. Stery od Chris King'a, hamulce tarczowe Avid, korby Truvativ. Siodełko i gripy pochodzą od renomowanej firmy Brooks i zrobione są z naturalnej skóry.

Trzeba przyznać, że niebanalny design jak i sam materiał robią naprawdę duże wrażenie. Producent zapewnia, że jeśli tylko właściciel będzie odpowiednio dbał o rower to powinien służyć przez kilka następnych pokoleń.

I mamy nadzieję, że tak w istocie będzie, gdyż jedynym aczkolwiek znaczącym "ale" jeśli chodzi o rower firmy Waldmeister jest jego cena: 12,900 EURO !

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie producenta.

Napisz komentarz:

Musisz się zalogować, aby móc pisać komentarze. Przejdź do logowania.