Losy Contadora rozstrzygną się przed końcem roku dodany: 09-11-2010, czytany: 4237, ocena:

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) skierowała do Hiszpańskiego Związku Kolarskiego (RFEC) wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego przeciwko zwycięzcy tegorocznej edycji Tour de France Alberto Contadorowi.

W oświadczeniu wydanym dziś UCI przyznaje, że decyzja została podjęta po długim i wnikliwym dochodzeniu i po rozważeniu wszystkich dostępnych informacji. Rozstrzygnięcie czy Contador faktycznie zażywał środków dopingujących leży od tego momentu w gestii RFEC.

Sam zainteresowany w dalszym ciągu utrzymuje, że niedozwolony środek Clenbuterol znalazł się w jego organizmie po spożyciu skażonego mięsa. Nieoficjalnie panuje jednak pogląd, że był to wynik transfuzji krwi, której Contador miał się poddać w czasie trwania Tour de France.

Jacinto Vidarte, szef biura prasowego zawodnika powiedział, że jest to normalna procedura, której zresztą się spodziewano. Podejrzany o doping zawodnik ma zamiar przedstawić dowody na to, że to jednak właśnie ze skażonego mięsa środek przedostał się do jego organizmu. Przesłuchanie ma się odbyć w przeciągu miesiąca, a decyzja o ewentualnych konsekwencjach zostanie podjęta jeszcze przed końcem tego roku.

W przypadku uznania Hiszpana winnym, grozi mu dwu letnia dyskwalifikacja oraz odebranie pierwszego miejsca w tegorocznym TdF. Kolarz jednak zagroził, że jeśli tak się stanie zakończy swoją karierę.

Napisz komentarz:

Musisz się zalogować, aby móc pisać komentarze. Przejdź do logowania.